logo

 

 

estaticacnoticies

  • Inici
  • Notícies
  • l'Escola Pia, entre les 10 millors entitats de Sabadell, un altre cop
Dimarts, 19 abril 2016 22:29

l'Escola Pia, entre les 10 millors entitats de Sabadell, un altre cop

Escrit per
Valorar aquest article
(0 vots)

Un any més, el Club Esportiu Escola Pia ha estat escollida una de les 10 entitats finalistes al premi de millor entitat del 2015, premi que s'atorgarà durant la 63a Festa de l'Esport, el dijous 21 (foto: el president, Ramon Carrera, amb el premi d'entitat finalista)

Per segon any consecutiu, el Club Esportiu Escola Pia ha estat assenyalada com a una de les 10 millors entitats de la ciutat i, per tant, una de les finalistes que opten a la millor del 2015, premi que s'atorgarà el dijous 21 al Teatre Principal, en el transcurs de la 63a Festa de l'Esport.

Val a dir que la nostra entitat ja ha estat dues vegades escollida millor entitat (1985 i 1986) i fa dos anys va ser escollida millor entitat dedicada a la promoció de l'esport. Aquest any el Jurat de la Festa ha escollit el nostre club segurament pels èxits dels equips sènior de futbol sala, campió de segona divisió B, i femení de bàsquet, que va ascendir a la segona categoria catalana.

Però sense dubte, en la seva decisió ha pesat l'organització del torneig Topbasquet (ja considerat el millor esdeveniment del 2013), així com la tasca de foment de l'esport i dels seus valors entre la polació jove.

Entitat 2.0

No és la única distinció que rebrà el club, ja que se li atorgarà un reconeixement especial als equips sèniors campions o que han pujat de categoria, com es el cas abans esmentat del primer equip de futbol sala, campió de la segona divisió B, i de l'ascens de les "espartanes" a la segona categoria del bàsquet català.

A més, com a novetat d’aquest any, es farà una menció especial a aquelles entitats que destaquen per la seva activitat en les xarxes socials. Aquesta primera distinció 2.0 es farà al nostre club, a Falcons Sabadell i a l'OAR Gràcia Sabadell.

 

Llegir 1732 vegades Darrera modificació el Dimarts, 19 abril 2016 22:46

Amb el suport de:

logo curt                             FCBQlogo                                logo diba                               spalding                   

Aquesta web utilitza cookies per millorar la teva experiència. Si hi estàs d'acord apreta el botó per acceptar-ho. .